İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİMDE 1000 OKUL PROJESİ

Millî Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen yeni proje ile 1000 Mesleki ve Teknik Anadolu lisesine, Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri alanlarında temel becerilerden okulların bakım onarımına, kütüphane, atölye ve spora kadar çok sayıda alanda destek sağlanacak.
MESLEKİ EĞİTİMDE 1000 OKUL PROJESİ

Milli Eğitim Bakanlığı, mesleki eğitimde yaptığı projelere bir yenisini ekledi. Mesleki ve Teknik Anadolu liselerinden belirli kriterlere göre seçilen 1000 okula kapsamlı destek paketi hazırlandı. 81 ilde belirlenen 1000 okulda 618 bin öğrenci eğitim alıyor. Proje kapsamındaki okulların tamamına kütüphane kurulacak ve spor alanları oluşturulacak. Bu okullarda okuyan öğrencilere, Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri alanlarında temel becerilerde destek eğitim hizmeti sunulacak.

Bu kapsamda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmet Genel Müdürlüğü bu okullara destek paketleri hazırlayacak. Proje kapsamında tüm öğrencilere ilk yardım eğitimi verilecek ve isteyenlere yüzme öğretilecek. Okulların tamamı Anadolu güzel sanatlar liseleri ve spor liseleri ile eşleştirilerek ortak kültür, sanat ve spor etkinlikleri yapılacak. Ayrıca proje kapsamında öğrenciler için müze ve ören yerleri ziyaretleri düzenlenecek. Bu okullarda düzenli olarak kariyer günleri etkinlikleriyle eğitim, sanayi ve endüstri, bilim, kültür ve sanat gibi alanlarda önde gelen başarılı insanlarla öğrencilerin buluşması sağlanacak.  

 

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un danışmanı Sayın Dr. Aylin Şengün Taşçı, Eyüpsultan Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Zekeriya Yıldız, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Adem Say Mareşal Fevzi Çakmak MTAL, Reyfan Tümer ÇPAL, Kemerburgaz Halis Kutmangil MTAL ve Eyüpsultan İMKB MTAL'sine çalışma ziyaretinde bulundular.

 

  Ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz.

 

06-11-202006-11-202006-11-202006-11-2020

 

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.