MEKTEP İstanbul- Kardeşlik Festivali
MEKTEP İstanbul projesi kapsamında Topkapı Kültür Parkı ve Türk Evleri´nde 30 Nisan 2019 tarihinde "Kardeşlik Festivali" düzenlendi.![MEKTEP İstanbul- Kardeşlik Festivali](/meb_iys_dosyalar/2019_05/02154328_IMG-20190430-WA0073.jpg)
İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün yürüttüğü MEKTEP İstanbul (Mültecilerin Eğitime Kazandırılması Toplumsal Entegrasyonu Projesi) kapsamında Topkapı Kültür Parkı ve Türk Evleri´nde 30 Nisan 2019 tarihinde "Kardeşlik Festivali" düzenlendi. İstanbul´un farklı ilçelerinden gelen öğrenciler performanslarını sergilediler. İlçemizi temsilen festivale "Eyüpsultan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi korosu" Müzik Öğretmenleri Hilal ATEŞ eşliğinde ´Çanakkale Türküsü´nü söylediler. Festivale katılan tüm öğrenciler Halk Eğitim Merkezleri bünyesinde açılan kursların sergilerini, Türk Dünyası Evlerini ve dönem içerisinde yapılan ´Barış, Kardeşlik ve Umut´ konulu resim yarışmasına katılan resimlerin sergisini gezerek güzel bir gün geçirdiler.