İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mehmet Akif Ersoy'u Anma

Mehmet Akif Ersoy'u Anma

İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, ebedi hayata intikal edişinin 85. yıl dönümünde Edirnekapı Şehitliği'ndeki kabri başında dualarla yad edildi.

Anma törenine  İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya, Eyüpsultan Kaymakamı Sayın İhsan Kara, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Levent Yazıcı, Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Alper Asım Özer ve devlet erkanımızın değerli misafirleri teşrif etti.

Anma töreni sonunda Valimiz Sayın Ali Yerlikaya ve devlet erkanımızın değerli konukları Mehmet Akif Ersoy'un kabrine karanfiller bırakarak dua etti.

27 Aralık 1936'da İstanbul'da dünyevi hayata gözlerini yuman Milli ve İstiklal Şairimiz yaşamındaki mücadelelerle, örnek kişiliğiyle ve İstiklal Marşımızın yazımıyla milletimizin gönlünde ebedi yerini almıştır.

Vatan sevgisi imandandır diyerek bu duyguyu iliklerinde yaşayan İstiklal Şairimiz; çalışkanlığı, mücadelesi, inancı, fikriyatı ve duygularıyla milletimizin en önemli kahramanlarından biri olarak bilinecektir.

İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un 85. yıl dönümünde şairimizi saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyoruz.

 


İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.