İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Medeniyet Okumaları Projesi Protokol İmza Töreni

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği ile "Medeniyet Okumaları Projesi " kapsamında Eyüpsultan Kaymakamlığı, Eyüpsultan Belediyesi ve Eyüpsultan İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü protokol imzaladı.
Medeniyet Okumaları Projesi Protokol İmza Töreni

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği ile "Medeniyet Okumaları Projesi " kapsamında Eyüpsultan Kaymakamlığı, Eyüpsultan Belediyesi ve Eyüpsultan İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü protokol imzaladı.

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) 2019'da başlattığı "Medeniyet Okumaları Projesi" için  Eyüpsultan ilçemiz ile protokol imzalandı. Protokolü, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Genel Başkanı Ekrem Erdem, Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken ve Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürü Alper Asım Özer imzaladı.

Törende bir konuşma yapan TDED Genel Başkanı Ekrem Erdem, "Medeniyet Okumaları Projesi"nin yeni nesillere medeniyet düşüncesinin doğru ve güzel Türkçe kullanan, edebî değeri yüksek eserlerle yerleştirilmesi amacı taşıdığını belirtti. Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği'nin genel amaç ve ilkelerini anlatan Erdem, "Bizim dernek olarak amacımız dil şuurunu yerleştirmek ve dile sahip çıkılmasını sağlamaktır" dedi.

Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara, Ekrem Erdem'in genel başkanlığında faaliyetlerini sürdüren Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği'yle böyle bir proje için protokol imzalamaktan şeref duyduğunu belirterek dernek faaliyetlerine değer verdiğini ve takip ettiğini ifade etti. Derneği, Türkiye'nin dil derdine ilaç bir sivil toplum hareketi olarak nitelediğini söyleyen Kara, Medeniyet Okumaları projesine katkı sunan bütün kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Alper Asım Özer, projenin Eyüpsultan'da hayata geçirilmesi için emeği geçen herkese teşekkür etti. İlçede eğitim kalitesini arttırmak için önemli bir çaba sarf ettiklerini, kütüphanesiz okul kalmadığını, okuma alışkanlığının kazandırılması projenin önemli bir rol oynayacağına inandıklarını belirten Özer, okuma alışkanlığı beraberinde öğrencilere düşünme ve kendilerini ifade edebilme becerisini kazandırmasının da medeniyet şuuru kazandırma ve eğitim hayatına önemli bir katkı sunduğunu vurguladı.

 

 

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.