İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Masal ve Sanat Köyü Projesi Proje Tanıtım Programı

İSTKA desteğiyle hayata geçirilen Masal ve Sanat Köyü Projesi'nin Tanıtım Programı, Eyüpsultan Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Masal ve Sanat Köyü Projesi Proje Tanıtım Programı

İSTKA (İstanbul Kalkınma Ajansı) Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı kapsamında, Eyüpsultan Kaymakamlığı koordinatörlüğünde, İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüzün yürütücülüğünde ve Eyüpsultan Belediyesi'nin ortaklığında yürütülen Masal ve Sanat Köyü isimli projenin tanıtım programı yapıldı.

Eyüpsultan Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşen programa, Eyüpsultan Kaymakamı Sn. İhsan Kara,  Eyüpsultan Belediye Başkanı Sn. Deniz Köken, İlçe Millî Eğitim Müdürü Sn. Alper Asım Özer, İSTKA uzmanları ve değerli protokol üyelerinin yanısıra çok sayıda öğrenci ve veli katıldı.

Programda Masal ve Sanat Köyü Projesi Müzik Atölyesi kapsamında çalışmalarını sürdüren öğrenci korosu ve ilçemiz okullarında görev yapmakta olan müzik öğretmenliği branşı dışındaki branşlarda eğitim veren öğretmenlerden oluşan öğretmen korosu sahne aldı.

Her iki koro da sahnede sevilen şarkıları seslendirirken, Ragıp Kutmangil İlkokulu öğrencilerinden oluşan halk oyunları ekibinin Kars Halk Oyunları gösterisi salonda bulunanlar tarafından büyük bir beğeniyle izlendi.

Projenin Mevcut Durumu

Güzeltepe mevkiinde inşaat çalışmaları devam eden Masal ve Sanat Köyü'nün atölye çalışmaları, inşaat tamamlanana kadar Eyüpsultan Belediyesi ve Eyüpsultan İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından tahsis edilen yerlerde devam ediyor. Sanal Gerçeklik Atölyesi faaliyetleri geçici olarak Eyüpsultan Belediyesi Güzeltepe Gençlik Merkezi'nde yürütülüyor.

Projede kurulması planlanan 7 atölyenin de faaliyetleri başladı. Proje kapsamında sürdürülen Program 1 (Deneyimleme) ve Program 2 (Kurslar), Eğitici Eğitimleri ile Eğitici ve Sosyal Faaliyetler çalışmalarında 3 bin 740 öğrenci ve 200 öğretmene ulaşıldı.

Masal ve Sanat Köyü Projesi Nedir?

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı kapsamında desteklenmekte olan Masal ve Sanat Köyü Projesi, "Eyüpsultan ilçesinde, dezavantajlı konumdakiler başta olmak üzere, çocuk ve gençlere ulaşmayı ve proje kapsamında yapılması planlanan faaliyetlerle onların teknoloji, kültür ve sanat ile bir araya gelmelerinin sağlanması, kendine güvenen bireyler olarak toplumsal hayata katılımları ve bu alanda mesleki kariyerlerini planlayabilmelerini" hedefleyen bir projedir.

Projede ayrıca 'eğitici eğitimleri ve eğitim seminerleri ile ailelerimizin çocuklarının mesleki kariyerlerini planlamada daha donanımlı olmaları ve öğretmenlerimizin de mesleki gelişimlerine katkı sağlanması' hedeflenmiştir. Eyüpsultan Kaymakamlığı koordinatörlüğünde yürütülen projede, Eyüpsultan İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünün yanı sıra, Eyüpsultan Belediyesi, İstanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa, Kadir Has Üniversitesi ve Nişantaşı Üniversitesi proje ortağı olarak yer almaktadır.

Proje ile öncelikle Eyüpsultan ilçesi özelinde ve İstanbul genelinde 4-18 yaş arası çocuk ve gençlere, ailelere ve öğretmenlere ulaşılması hedeflemektedir.

Proje kapsamında kurulmakta olan merkez, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim-Öğretim Programı ile uyumlu olarak 3 programda, 7 Eğitim Modülü (Masal, Sanal Gerçeklik, Animasyon/Film, Kişisel Gelişim, Müzik, Akıl Oyunları ve Yaratıcı Drama Atölyeleri) ve uygulama rehberi ile hizmet verecek. Projenin temel faaliyetleri arasında, atölye çalışmalarının yanı sıra, eğitici eğitimleri, çalıştay, seminerler, yarışma etkinlikleri ve bahar şenliği yer almaktadır.

21-01-202321-01-202321-01-202321-01-202321-01-202321-01-202321-01-202321-01-202321-01-202321-01-202321-01-202321-01-2023

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.