İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kendine İnan ve Sadece Konuş Çevrim İçi Çalıştay

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzle Maltepe Üniversitesi,  Kendine İnan ve Sadece Konuş Projemiz kapsamında çevrim içi çalıştay düzenledi.
Kendine İnan ve Sadece Konuş Çevrim İçi Çalıştay

Millî Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyon Belgesi yabancı dil öğretimi için tüm eğitim kademelerini ve kurumsal iş birliği anlayışını içeren bir eylem programı sunmakta. Sözgelimi çocuklarımızın dijital olarak yabancı dil öğrenmelerini destekleyecek bir çalışmanın hazırlığı devam ediyor.

 

Kendine İnan ve Sadece Konuş Projesi, İngilizce öğretiminde belirli iletişimsel becerilere odaklanmayı içermekte. Proje temelde İngilizce derslerinin konuşma ağırlıklı bir şekilde işlenmesini ve öğrencilerimizin İngilizceyi istenilen seviyede konuşabilmelerini amaçlamakta. Öğrencilerimizin yaş dönemine uygun yöntem ve tekniklerin kullanıldığı konuşma temelli proje, onların iletişimsel becerilerini bütüncül bir biçimde geliştirmelerini sağlamayı hedeflemekte. Bu kapsamda projenin yaygınlaştırılması amacıyla kurumsal iş birliği ile ciddi akademik destek alınarak kalite standartlarını yükseltilmesi için çalışılıyor.

 

Çevrim İçi Çalıştay

Projemizin daha da geliştirilmesi amacıyla İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz Maltepe Üniversitesi ile çevrim içi çalıştay düzenledi.  Çalıştayla salgın döneminde yenilikçi sınıf içi uygulamalar ile öğrencilerin motivasyonunu artırarak dil eğitimi ve öğretiminde farkındalık oluşturmak ve konuşma becerisini teşvik edici yaklaşımları yaygınlaştırmak hedeflendi. Bunun yanında öğretmen yeterliklerinin nasıl geliştirilebileceği üzerinde duruldu.

Büyük bir ilgi ile takip edilen çalıştaya 18 ilçeden her gün yaklaşık 400 İngilizce öğretmenimiz katıldı.  Toplamda 1.200 öğretmenimizin takip ettiği etkinlik 3 gün 9 saat sürdü. Çalıştaydaki öğrenmelerle İngilizcenin dil bilgisi odaklı öğretimden çıkma süreci hız kazanacak. Öğrencilerimizin kendini rahat bir şekilde ifade edebilen, çözüm odaklı ve özgüveni yüksek bireyler olarak yetişmelerine katkı sunan projemiz daha da yaygınlaşacak.

Karşılıklı öğrenmelere imkân sunan çalıştay sonuçları Millî Eğitim Bakanlığımıza sunulmak üzere rapor hâline getirildi.

 

Kendine İnan ve Sadece Konuş Projesi Uygulanan Okullarımız

 

Asımın Nesli İHO

Eyüpsultan Ortaokulu

Mimar Sinan Ortaokulu

Rami Ortaokulu

Alibeyköy Ortaokulu

Eyüpsultan Merkez Ortaokulu

Şehit Murat Taş Ortaokulu

Prof Kaya Gürsel Ortaokulu

Gümüşsuyu Ortaokulu

Eyüpsultan Kılıçaslan İHO

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.