İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kanımızda İyilik Var

İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve İmam Hatip Okullarımız, Kızılay'ın kan bağışı çağrısına kayıtsız kalmadı. 
Kanımızda İyilik Var

Koronavirüs tedbirleri ve Ramazan ayının girmesiyle beraber kan bağışının ve stokların azalması sebebiyle Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, geçtiğimiz günlerde kan bağışı çağrısında bulunmuştu. Bu çağrıya Eyüpsultan İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüz de kayıtsız kalmadı. İlçemizde bulunan İmam Hatip Okullarımızla birlikte bir kan bağışı etkinliği düzenlendi. 8 Mayıs akşamı iftardan sonra 20:30-23:30 saatleri arasında Eyüpsultan Meydan'ında Kızılay çadırı kurularak kan bağışı gerçekleştirildi. 

Etkinliğe katılan İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Alper Asım Özer, "Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık Beyefendinin çağrısına toplumumuzun çeşitli kesimlerinin olduğu gibi, İmam Hatip Okullarımız da duyarsız kalmadı. Bu çağrıyla birlikte, İmam Hatip Okullarımız Türkiye genelinde bir kan bağışı zinciri oluşturarak sosyal farkındalık sağladılar. Bu farkındalık çalışmasına Bakanlığımız ve STK'larımız da destek verdi. Biz de Eyüpsultan İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü olarak ilçemizde bulunan Proje İmam Hatip Okullarımızla böyle bir etkinlik düzenleyerek bu farkındalığa katılmak istedik ve bu çalışmaya destek vererek buradaki halkımızla birlikte kan bağışı yapmak istedik. Bu vesileyle tüm idarecilerimizi, öğretmenlerimizi ve tüm halkımızı kan bağışı ile ilgili duyarlılığa; tüm ilçe müdürlerimizi de kan bağışı yapmaya davet ediyorum." ifadelerini kullandı. 10-05-2020 10-05-2020

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.