İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Hazırbulunuşluk Uygulaması

İstanbul Hazırbulunuşluk Uygulamasının ilk aşaması 12 Eylül 2019 Perşembe günü 5 ve 9. Sınıflarda Türkçe ve Fen Bilimleri derslerinde  gerçekleştirildi. 
İstanbul Hazırbulunuşluk Uygulaması

"2023 Eğitim Vizyonu kapsamında, ön koşul öğrenmelerin (öğrencilerin hazırbulunuşluklarının) tespit edilmesi, süreç ve sonuç odaklı bütünleşik bir ölçme değerlendirme yaklaşımının yaygınlaşması" amacıyla yapılan İstanbul Hazırbulunuşluk Uygulamasının ilk aşaması diğer ilçelerde olduğu gibi ilçemizde de 12 Eylül 2019 Perşembe günü 5 ve 9. Sınıflarda Türkçe ve Fen Bilimleri derslerinde gerçekleştirildi. İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetlerinden Sorumlu Şube Müdürümüz Mustafa Somuncu uygulama yapılan okulları ziyaret etti. İkinci aşamanın da 17 Eylül 2019 Salı günü Matematik ve İngilizce derslerinden yapılması planlanmaktadır.

Uygulama sonunda ilçemizde 5. sınıflarda yaklaşık 5.500, 9. sınıflarda yaklaşık 5.600, toplamda yaklaşık 11.000ğrenciye ulaşılması hedefleniyor. Bu uygulama sayesinde eksik öğrenmelerin tespit edilerek öğretmenlerin eğitim sürecini daha sağlıklı planlayabilmelerine katkı sağlanması ve öğrencilerde kalıcı ve etkin öğrenmenin sağlam bir altyapı üzerine inşa edilmesi amaçlanmaktadır.

12-09-2019

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.