İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Alper Asım Özer'in  30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı.
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

 

30 Ağustos 1922'de kazandığımız Büyük Taarruz  Zaferi Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş temelini oluşturmaktadır. Yedi düvele karşı vermiş olduğumuz mücadelenin kesin bir zaferle ilan edilmesinin 98. yıldönümünün haklı gurur ve heyecanını milletçe yaşamaktayız.

1071 yılında kazandığımız Malazgirt Zaferi ile başlayan kutlu toprakların Türk yurdu olma serüveni aradan geçen bin yıla yakın sürede varlığını tüm dünyaya ispat ettirmiş, bu cennet toprakları ana vatana çevirmiştir. Kutlu yolculukta milletçe yaşadığımız en zor zamanlar Kurtuluş Savaşı yıllarıdır. Yedi düvelin bizleri Anadolu topraklarından çıkartma arzularının Büyük Taarruzla Akdeniz'e düştüğü gerçeğini 30 Ağustos 1922'de anlamış ve Anadolu topraklarının sonsuza dek Türk yurdu olduğu gerçeğini öğrenmişlerdir.

Türkiye; aziz şehitleriyle, fedakar gazileriyle, şanlı ordusuyla, kahraman milletiyle canından daha değerli gördüğü vatan topraklarında bağımsız yaşama iradesini tüm dünyaya 30 Ağustos 1922' de göstermiştir.

Bizler yeryüzünde barışın teminatı için mücadele eden bir devlet teşkilatına sahip olarak bilinmekteyiz. Ancak vatanımıza, bayrağımıza yapılan her saldırı geçmişte olduğu gibi günümüzde de püskürtülecek ve bu saldırılar misliyle karşılık görecektir. Bu bakımdan kazandığımız zaferlerde topraklarımızı aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulamaktayız. Bu mukaddes kanların suladığı topraklarımızın yeşermesi her alanda göstereceğimiz gayret ve fedakarlık ile neticeye ulaşacaktır.

Bizler 1071 Malazgirt Zaferi ile başlattığımız 30 Ağustos 1922'de perçinleştirdiğimiz bu kutlu yolculuğu sonsuza dek yaşatmak için canla başla çalışacağız. Kurtuluş Mücadelesi yıllarında yaşadığımız  ve içine düştüğümüz sıkıntı ve sorunları bir daha yaşamamak için daha güçlü Türkiye vizyonu oluşturacağız. Bu vizyonla aziz vatanımızı muasır medeniyetler seviyesine ulaştıracak, yeni nesilleri 98. yıldönümünü kutladığımız zaferin bilinciyle yetiştireceğiz.

Bu vesileyle 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Bu zaferin mimarı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla yad ediyorum. Rabbim bir daha milletimize Kurtuluş Savaşı yaşatmasın temennisiyle saygılarımı sunuyorum.

                                                                       

                                                                                                        Alper Asım ÖZER

                                                                                     EYÜPSULTAN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.