İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS Bina Sorumluları Toplantısı

 Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Alper Asım Özer Eyüpsultan'da LGS kapsamında merkezi sınavın  sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla bina sorumlusu okul yöneticileri ile taplantı yaptı.
LGS Bina Sorumluları Toplantısı

Gerekli tedbirleri almak için hassas davrandıklarının altını çizen Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Alper Asım Özer toplantılardaki konuşmalarında ''Covid-19 nedeniyle 2020 LGS için daha fazla titiz olmamız gerekiyor. Bu yıl salon sayılarımız artırıldı. Ayrıca çocuklarımız kendi okullarında sınava giriyorlar. Çocuklarımızın sağlığı için gereken tüm tedbirleri alıyoruz. Görevimizde hassas davranırken önceliğimiz her bir öğrencimizin kendini iyi ve güvende  hissetmesi olmalıdır." değerlendirmesini yaptı.

   Nelere Dikkat Edilecek?

Toplantılarda LGS kapsamında 20 Haziran'da yapılacak merkezi sınav için alınan koronavirüs önlemlerini anlatan sunumlar yapıldı. Böylece her iki toplantıda İstanbul'da sınavın uygulanması süreci detaylı bir şekilde ele alındı. 

Buna göre öğrenci velilerinin sınav binası bahçelerine girmeyeceği, sınav binasında kaymakamlıkça onayı alınmış görevli personel haricinde kimsenin bulunmayacağı ve sınav yapılacak binanın girişinde hijyen koridoru oluşturulduğu kaydedildi. Kovid-19 tanılı öğrencilere ilişkin velilerin başvurularının olması hâlinde gerekli tedbirler alınacak. 

Öğrencilerin, üst araması yapılmadan, ateş ölçümü yapılmadan, resimli olmak zorunda olmayan geçerli kimlik belgelerine uzaktan bakılarak, ellerine dezenfektan sıkılıp yüz maskesi verilerek sınav binalarına alınacağı belirtildi.

Sınav salonlarında yedek maske ve el dezenfektanı bulundurulacağı, salon görevlilerinin sınav süresince tıbbi maskelerini usulüne uygun olarak takacağı hatırlatıldı. Sınav başladıktan sonra maske takma konusunda güçlük çeken çocukların da maskelerini çıkarabileceklerini hatırlatarak, çocuklar arasındaki sosyal mesafeye dikkat edileceği belirtildi. Soru kitapçığı vb. temas gerektiren tüm işlemlerde cerrahi eldiven kullanılacağının altı çizildi.

Öğrencilerin 45 dakikalık arada, öğretmenler gözetiminde okulun bahçe, kütüphane, spor salonu vb. diğer donatılarında sosyal mesafeye uygun olarak vakit

 

 

 

18-06-202018-06-202018-06-202018-06-202018-06-202018-06-2020

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.