İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uzaktan Eğitim, Yakından İlgi

Uzaktan Eğitim, Yakından İlgi

Tüm dünyada ve ülkemizde de etkileri görülen Covid-19 pandemisi sebebiyle eğitim-öğretimin fiziksel olarak mekanı değişmiştir. Eğitim öğretim faaliyetleri geçici bir süre evlerde devam etmektedir.

Öğrencilerimiz Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve TRT EBA TV kanalları yoluyla eğitim sürecine uzaktan erişim sağlamaktadır. Öğretmenlerimiz de bu kanallar ve sosyal medya araçları vasıtasıyla öğrencilerimizle iletişimde kalmaktadır. Uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerimizin eğitim-öğretim faaliyetlerinden en iyi şekilde yaralanmalarının yanısıra, fiziksel ve psikolojik olarak da sağlıklı olmalarını desteklemek ve onlara güvende hissedebilecekleri bir ortam sunabilmek için velilerimize her zamankinden daha fazla sorumluluk düşmektedir. 

Eyüpsultan (RAM) Rehberlik ve Araştırma Merkezimiz de bu süreçte velilerimize destek olmak için bir rehber hazırladı. Rehber, ev ortamının nasıl uzaktan eğitime daha uygun hale getirilebileceği, çocuğun kaygı düzeyini azaltmak ve fiziksel sağlığını korumak için neler yapılabileceği gibi konularda bilgiler ve öneriler içeriyor.

Rehberlik ve Araştırma Merkezimizin hazırlamış olduğu çalışmayı buradan indirebilirsiniz.

 

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.