İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tasarım Beceri Atölyeleri Açılışı

İlçemiz Ragıp Kutmangil İlkokulu'nda Tasarım-Beceri Atölyeleri açılışı gerçekleştirildi.
Tasarım Beceri Atölyeleri Açılışı

Eğitim-öğretim ortamlarımızı salt bilgiden oluşan bir yapı olmaktan çıkaran; tasarım ve üretimi merkeze alarak, tüm kademlerde çocukların yeni beceriler kazanmasını, üreterek hayatın farkında ve içinde olmasını sağlayan; Millî Eğitim Bakanlığı'nın 2023 Eğitim Vizyon Belgesi'nde de yer alan Tasarım-Beceri Atölyeleri bir okulumuz da daha hayata geçirildi. Tasarım- Beceri Atölyeleri Akademik İş Birliği Modeli kapsamında üniversitelerle imzalanan prokoller ile daha kapsamlı bir hale gelen Tasarım-Beceri Atölyeleri; bilim, sanat, kültür, spor ve yaşam becerileri olmak üzere beş temel noktadan çoğalarak yaygınlaşmaya devam etmektedir.

İlçemiz Ragıp Kutmangil İlkokulu'nda da Yazılım-Tasarım, Görsel Sanatlar, Müzik, Yaşam Becerileri, Tabiat ve Hayvan Bakımı ve Salon Sporlarından oluşan Tasarım-Beceri Atölyeleri açılışı geçtiğimiz hafta gerçekleştirildi. Açılış programına İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Gözüdok, Tasarım-Beceri Atölyeleri İl Koordinatörümüz Dr. Filiz Gülhan, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Öğütcü, Şube Müdürlerimiz Ali Aktay, Lokman İpek,Mustafa Somuncu ve Servet Yazgan ile okul müdürleri katıldı. Programda açılış konuşmalarının ardından, Dr. Filiz Gülhan Tasarım-Beceri Atölyelerinin okullarda oluşturulması, elde edilen kazanımlar ve bu atölyelerin akademik destekli nasıl ilerleyeceği konusunda katılımcılara bilgi verdi. Akabinde misafirler atölyeleri gezerek öğrencilerle sohbet ettiler, hatıra fotoğrafı çekildiler. 

20-01-202020-01-202020-01-202020-01-202020-01-202020-01-202020-01-202020-01-2020

 

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.