İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yetim Gülerse Dünya Güler

Yetim Gülerse Dünya Güler

Okullarımız, öğrencilerin ikinci evidir. Öğrencilerimizi sadece akademik başarı anlamında desteklemek değil, öğrencilerimizi sosyal ve kültürel yönden de desteklemek, onlara iyi davranış ve değerler kazandırmanın yanısıra öğrencilerimizin birbirlerinin ihtiyaçlarını gözeterek destek olmalarını sağlamak da okullarımızın gerçekleştirmek istediği hedefler arasındadır.

Bu hedefleri gerçekleştirmek için attığımız adımlardan biri olarak; okullarımızda yetim ve öksüz öğrencilerimizle ilgili çeşitli çalışmalar yürütülmektedir. İHH İnsani Yardım Vakfı ile işbirliği içerisinde yürütülen "Yetim Gülerse Dünya Güler" ve "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" başlıklı projeler bu çalışmalardan bazıları. Bu çalışma dahilinde, Reşadiye İmam Hatip Ortaokulu'muzda İHH İnsani Yardım Vakfı, Genç İHH Ortaokul birimi tarafından öğrencilerimize yürütülen projeler hakkında bilgilendirme sunumları yapıldı. Yine Hacı Osman Torun Anadolu İmam Hatip Lisemizde, öğrencilemizde farkındalık oluşturabilimek için konuyla alakalı videolar izletildi. Sınıflara kumbaraların dağıtılmasının ardından, ilerleyen zamanlarda öğrencilerin duygu ve düşüncelerin kaleme alındığı bir yetim köşesi hazırlanması ve böylece öğrencilerdeki duyarlılığın artırılması da planlanan çalışmalar arasındadır. 


11-12-201911-12-2019
11-12-201911-12-201911-12-201911-12-2019

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.