İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 4006 çalışmaları

TÜBİTAK 4006 çalışmaları

Eyüpsultan İlçesinde 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Çalışmaları

4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programına geçtiğimiz Eğitim-Öğretim Yılında İlçemiz ortaokul ve liselerinden 37 okulumuz başvuru yapmış ve 7 okulumuz destek almaya hak kazanmıştı. 5 okulumuz geçtiğimiz Eğitim-Öğretim Yılında fuar çalışmalarını tamamladı. Bu hafta içerisinde de Alibeyköy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kemerburgaz Halis Kutmangil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarlarını gerçekleştirecekler.

26-11-201926-11-2019


4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programnın amacı nedir?

4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı, "5-12. sınıf ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin bilimsel çalışmalar gerçekleştirme konusunda teşvik edilerek, soru ve sorunlara çözüm bulma yoluyla bilimsel süreç becerilerinin kazandırılmasına katkı sağlanması; farklı bilişsel, duyuşsal ve psikomotor seviyedeki her öğrenciye proje hazırlama fırsatının sunulması; bilimsel araştırma yöntem ve tekniklerinin, raporlamanın ve sunum becerilerinin öğrencilere kazandırılması ve öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak takım çalışması içerisinde proje hazırlama konusunda yeni ortam ve olanakların sağlanması" amaçlarını taşımaktadır.

--> TÜBİTAK - Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı; 2020 yılında gerçekleştirelecek fuarlar için, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı Çağrı Metni'ni yayınladı. (Çağrı metni ve diğer belgelere ulaşmak için tıklayınız.)  

Geçtiğimiz yıllardaki çağrı metinlerine kıyasla, 8. Bilim Fuarları Çağrı Metninde önemli yenilikler bulunuyor. Örneğin; Fuar için alınacak toplam destek miktarı alt proje sayısına göre artacak, 25 alt projesi kabul edilen bir proje yürütücüsüne toplam 7.000 TL (KDV dâhil) proje destek miktarı ödenecek.

Peki Bilim Fuarları Destekleme Programına kimler başvuru yapabilir?

  • 5-12. sınıflar arasında eğitim öğretim hizmeti veren devlet okulları,
  • Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM),
  • Öğretim programlarında Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Türkçe vb. derslerden en az üçüne yer veren Mesleki Eğitim Merkezleri,
  • Bünyesinde 5-12. sınıfların eğitim gördüğü görme, işitme ve zihinsel engelli devlet okulları,

26 Kasım - 30 Aralık 2019 tarihleri arasında, http://bilimiz.tubitak.gov.tr/bilimFuariBasvuru.htm adresinden ve ARBİS bilgileri ile giriş yaparak, online başvuru yapabileceklerdir.

 

  

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.