İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geri Kazanılabilir Atık Eğitici Eğitimi

Okul müdürleri ve öğretmenlerimize "Geri Kazanılabilir Atıkların Toplanması Eğitici Eğitimi" verildi. 
Geri Kazanılabilir Atık Eğitici Eğitimi

"Sıfır Atık Projesi" kapsamında Eyüpsultan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Eyüpsultan Kültür Sanat Merkezi'nde 14 Kasım 2019 tarihinde "Geri Kazanılabilir Atıkların Toplanması Eğitici Eğitimi" gerçekleştirildi. Programa Eyüpsultan Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Yıldız, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Aktay, tüm resmi-özel okullarımızdan idareci ve öğretmenler katıldı.

Programda Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği'nden (TAP) Çevre Mühendisi Rümeysa Ercan, atık pil; Özen Cam Geri Dönüşüm Kazanım ve İnş. San. Ltd. Şirketi'nden Çevre Mühendisi Sinan Yeşiltaş, atık cam; GCL Geri Kazanım ve Rafineri A.Ş'den Çevre Mühendisi Gizem Akdoğan, Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya; Deha Biodizel A.Ş'den Kimya Mühendisi ve Genel Müdür Nihal Sözbir Karakuş, Bitkisel Atık Yağların geri dönüşümü konusunda eğitimcileri bilgilendirdiler, yıl içerisinde geri kazanılabilir atıkların toplanmasını teşvik için okullarda uygulanacak ödüllü yarışmaları anlattılar ve ardından katılımcılardan gelen soruları yanıtladılar.

Program sonrasında, Eyüpsultan Belediyesi'nin iş birliği içinde olduğu geri dönüşüm firmaları tarafından kurulan stantlarda katılımcılara broşür, afiş ve atık pil toplama kutuları dağıtıldı.

 

18-11-201918-11-201918-11-201918-11-2019

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.