İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kızılay Haftası

29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası kutlandı. 
Kızılay Haftası

Kızılay Haftası 

1868 yılında kurulan Türk Kızılayı; kan, afet, uluslararası yardım, göç ve mülteci hizmetleri, sosyal hizmetler, sağlık, ilk yardım, eğitim, gençlik ve mineralli su işletmeleri alanlarında faaliyet sunmaktadır. Türk Kızılayı'nı tanıtmak ve faaliyetlerine dikkat çekmek amacıyla 29 Ekim- 4 Kasım tarihleri arasında Türkiye genelinde bulunan okullarda Kızılay Haftası kutlanmaktadır. 

Hafta boyunca neler yapıldı? 

Tüm Türkiye'de olduğu gibi, ilçemiz okullarında da hafta boyunca Türk Kızılayı'nın kuruluş amacı ve yürüttüğü insani yardım faaliyetlerini öğrencilere, gençlere ve vatandaşlara anlatarak farkındalık oluşturmak amacıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.    

02-11-2019

 

Kızılay Eyüpsultan Şube Başkanı Hakan Nergis, Özel Yeni Hayat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğrencilerimize seminer verdi. Nergis, Kızılay'ın faaliyetlerinin sadece kan bağışı ile sınırlı olmadığını vurguladı.   

   

             

03-11-2019

 

Şehit Murat Karakuş Ortaokulu idareci ve öğretmenleri ile Okul Aile Birliği üyeleri, Kızılay Eyüpsultan Şubesini ziyaret ettiler. 

 

 

 

03-11-2019

 

Eyüpsultan Genç Kızılay Derneği Üyeleri Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesinde öğrencilerimize seminer verdiler.

 

 

 

03-11-2019

 

Feridun Tümer İlkokulumuzdaki bu örnekte olduğu gibi, öğrencilerimiz Türk Kızılayı'nın çalışmalarını ve önemini yaparak-yaşayarak kavradılar.

 

 

 

Ayrıca okullarımızda Türk Kızılayı konulu şiir ve kompozisyon çalışmaları yapıldı. Okul ve sınıf panoları da haftaya dair içeriklerle donatıldı. 

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.