İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Web Siteleri

           Okul İnternet Siteleri Yönergesi uyarınca, okulların,

1- Web sayfalarını güncel tutmaları *

2- Haber-duyuru ve içeriklerde imla kurallarına dikkat etmeleri, 

3- Yönetim panellerinde kullanıcılara yönerge doğrultusunda kullanıcı rolleri tanımlamaları** gerekmektedir. 

(*Güncellik:  Eğitim-Öğretim Yılı Başladığında Web sayfalarımızda en az haftada bir yeni ve nitelikli içerik barındıran bir haber/duyurunun girilmelidir. Projelerle ilgili panel, konferans, müze vb faaliyetler aynı gün olmasa da bir sonraki gün mutlaka haber yapılmalıdır. Ayrıca okula ait idareci öğretmen kadrosu, fiziki imkânlar, okulun iletişim bilgileri gibi bilgiler güncel olmalıdır.

 **2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı başında yapılacak Öğretmenler Kurulu Toplantısında İnternet Sitesi Yayın Ekibi Üyeleri yönerge doğrultusunda belirlenerek, bu üyelere mebpanel üzerinden ilgili kullanıcı tanımlamaları yapılmalıdır).

Bu sebeple tüm okullarımızın 30 Eylül 2019 tarihine kadar internet sitelerindeki son 2 yıla ait haber ve içeriklerini kontrol ederek gerekli düzeltmeleri yapmaları ve Müdürlüğümüz Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri Bölümüne web sitelerinin güncel olduğuna dair bilgi vermeleri gerekmektedir.

 

            Ayrıca okullarımızda gerçekleştirilen faaliyetlerin ve ilgili haberlerin/duyuruların, ilçe web sitesinde (eyupsultan.meb.gov.tr) ve sosyal medya hesaplarında yayınlanması istenildiğinde, Ek 2 formu (Eyüpsultan İlçe MEM Okullar ve Kurumlar için Web Haber Formu) doldurularak (en fazla 5 adet fotoğraf ile beraber) ilçemiz obproje@gmail.com adresine e-posta yoluyla iletilmesi ve Müdürlüğümüze bilgi verilmesi gerekmektedir.

                         

                                                                                                                                                                                                Eyüpsultan İlçe Web Komisyonu

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.