İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MATEMATİK MATERYALLERİ ETKİNLİK YAZIM ÇALIŞTAYI

Millî Eğitim Bakanlığınca matematik dersini sevdirmek ve matematikte başarıyı artırmak için başlatılan "matematik seferberliği" kapsamında okul öncesi, sınıf ve matematik öğretmenlerinin Ders Aletleri Yapım Merkezi tarafından üretilen matematik dersi materyallerini daha etkili kullanabilmeleri amacıyla "Matematik Materyalleri Etkinlik Yazım Çalıştayı" yapıldı.
MATEMATİK MATERYALLERİ ETKİNLİK YAZIM ÇALIŞTAYI

Çalıştayda öğretmen ve akademisyenlerle bir araya gelen Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Petek Aşkar, materyallerle ilgili hazırlanan etkinliklere dair bilgi aldı.  

Ankara Kızılcahamam'da düzenlenen çalıştayla okul öncesinden üniversiteye kadar tüm kademelerde matematik beceri ve yeterliklerinin artırılması, okul öncesinden başlayarak öğrencilerin eğlenerek ve oynayarak öğrenmelerinin sağlanması, tüm kademelerdeki öğretmenlerin matematik alanında mesleki gelişimlerinin desteklenmesi amaçlanıyor.

Matematik Materyalleri Etkinlik Yazım Çalıştayı'na davet edilen  ilçemiz Esentepe İlkokulu Sınıf Öğretmenimiz Tuba Kaya'yı tebrik ediyoruz.    

28-31 Mart 2022 tarihleri arasında yapılan  çalıştayda Türkiye'nin çeşitli illerinden alanında uzman akademisyen; okul öncesi, ilköğretim matematik ve sınıf öğretmenleri materyallerin etkili kullanımı için öğretim programlarındaki kazanımlarla uyumlu şekilde etkinlikler geliştirmek üzere çalışmalar yürüttüler.

 

 

   

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.