İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Alper Asım Özer 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Alper Asım Özer 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Mesajında şunları söyledi :

 

Binlerce yıllık Türk devlet geleneğine en uygun yönetim biçimi olan Cumhuriyet, 29 Ekim 1923 tarihinde, sarsılmaz bir vatan aşkıyla beslenen bağımsızlık düşüncesinin, milli egemenlikle vücut bulmuş halidir.   Türkiye Cumhuriyeti Devleti, kurulduğu günden beri sadece vatandaşlarının değil, aynı zamanda dünyadaki tüm mazlum milletlerin ilham ve güven kaynağı olmuştur. Gençlerimizin her daim ilk vazifesi milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak Türk istiklal ve cumhuriyetini korumak ve muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımak üzere dünya milletlerine öncü olmak olacaktır. Bu duygularla başta Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Cumhuriyetimizin ilelebet payidar olmasını diliyorum.En büyük bayramımız hepimize kutlu olsun.   28-10-2021  

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.