İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Alper Asım Özer 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajında şunları söyledi :

Şanlı tarihimizin en kutlu zaferidir 30 Ağustos. Çünkü bir milletin yok olma uçurumundan dönüşünün zirvesidir.   "Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır" diyen Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün düşman tarafından bir türlü çözülemeyen askeri dehasını, fakr u zaruret içinde bile olsa askerini yalnız bırakmamış ve varını yoğunu mukaddes kurtuluş mücadelesinde, tam bir destekle mevcudiyetini vatana bağışlayan Türk milletiyle birleştirmiş olduğu Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi dünya tarihinde eşi az görülür bir zaferdir.   Asırlardır hür yaşama arzusundan zerrece tavizde bulunmamış aziz milletimizin gurur dolu tarihinin bu en büyük zaferi, Malazgirt Zaferi ile yurt edindiğimiz aziz Anadolu toprağının ebediyete dek bizim kalacağının mührünü vurmuş, emperyalist işgali sonlandırması ve bugünleri bize müjdelemesi sebebiyle her Türk evladının şerefle şanla göğsünde taşıdığı bir madalyadır.   Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Milli Mücadele şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, şanlı ordumuz ve milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı tebrik ediyor, saygılar sunuyorum.

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.