İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul İl Değerlendirme Toplantısı

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in başkanlığında , İstanbul Valimiz Sayın Ali Yerlikaya, Eyüpsultan Kaymakamımız İhsan Kara İstanbul İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Alper Asım Özer'in  katıldığı İstanbul İl Değerlendirme Toplantısı'nda yüz yüze eğitime hazırlıklarla ilgili gelişmeler ele alındı.
İstanbul İl Değerlendirme Toplantısı

        Video konferans yönetimiyle yapılan İstanbul İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer; okulların personel, kaynak ve malzeme gibi eksikliklerinin giderildiğini, kentteki tüm okulların yeni eğitim yılına hazırlandığını belirtti. Bakan Özer, "Tüm çalışma arkadaşlarımız sahada hazırlıkların yürütülmesi sürecinin içerisinde yer alıyor. 6 Eylül'de öğrencilerimizi okullarımızda karşılamaya hazırız." ifadelerini kullandı.  

 

Nüfus yoğunluğu nedeniyle hijyen tedbirleri noktasında İstanbul'un özel bir konumu olduğunu belirten Özer, "Diğer illerimizde olduğu gibi İstanbul'da da Sağlık Bakanlığımız ile birlikte belirlediğimiz Kovid-19 salgınında okullarda alınması gereken önlemler büyük bir hassasiyetle uygulanacak. Valiliğimizin koordinasyonunda il yöneticilerimiz, okul yönetimlerimiz, öğretmenlerimiz, psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerimiz ve tüm personelimizle yüz yüze eğitimin bir kez daha aksamaması için tedbirlerimize sıkı sıkıya sarılacağız. Maske ve hijyen koşullarının sağlanması ile ilgili ihtiyaç duyulan tüm finansal kaynaklar okullara gönderildi. " dedi.

 

25-08-202125-08-202125-08-202125-08-2021

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.