İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anneler Günü Mesajı

Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Alper Asım Özer Anneler Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
Anneler Günü Mesajı

Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Alper Asım  Özer Anneler Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.Mesajında şunları söyledi:

Türk milletinin manevi ve milli değerlerinin nesiller boyu aktarıcısı olan köklü aile kurumumuzun mimarı annelerimiz, her daim başımızın tacıdır. Hayata gözlerimizi açtığımız andan itibaren bizi, koşulsuz sevgisi, merhameti, sabrı, fedakarlığı ile koruyup kollamakla kalmayan şahsiyetimize, yaşamımıza yön veren ilk öğretmenimizdir onlar. Vatanına, milletine bağlı, yüce ahlaki değerlerin vazgeçilmez savunucusu nesilleri yetiştirerek birlik ve beraberliğimizin temelini kuvvetlendiren onlardır. Bu sorumluluk duygusuyla, sadece kendi yaşamını değil tüm dünyayı güzelleştiren, nice evlatları insanlığın hizmeti için hayata hazırlayan yine onlardır.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Bu millet, esas terbiyesini aileden almaktadır. Türk milleti öyle analara sahiptir ki her devrin büyük adamlarını, bu analar yetiştirmiştir. Türk kadını, daha yüksek nesiller yetiştirmeye kabiliyetlidir.' sözlerinde ifade ettiği gibi annelerimiz,milletimiz,toplumumuz ve ailemizin temel yapı taşıdır. İçinde bulunduğumuz bu zor günlerde, annelerimizi gönlümüzce kucaklayamasak da onlardan öğrendiğimiz vefa, minnet ve şükran duyguları ile kalbimizin en değerli köşesinde saygıyla ellerinden öpüyor, ebediyete göç etmiş tüm annelerimizi rahmetle anarken, tüm annelerimizin ve anne adayı tüm kadınlarımızın Anneler Günü'nü en kalbi hislerimle kutluyorum.

 

Alper Asım Özer

Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

09-05-2021

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.