İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması Sonuçlandı

Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün İstiklal Marşı'nın Kabulünün 100. Yıl Etkinlikleri Kapsamında yaptığı İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması sonuçları belli oldu.
İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması Sonuçlandı

Eyüpsultan İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü 2023 Eğitim Vizyonu perspektifiyle öğrencilerimizin edebiyatımıza, düşünce dünyamıza yerli bir yaklaşımla büyük bir katkı sunmak için İlkokul, ortaokul ve ortaöğretim okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimizin; Türkçemizi doğru, etkili ve dil kurallarına uygun olarak konuşmaya özendirerek dilimizi güzel ve düzgün kullanma yeteneğini geliştirmek, öğrencilerimize toplum karşısında kendilerini ifade etme becerisini ve özgüvenini kazandırmak,   öğrencilerimizin dilimizin en güzel ifade şekillerinden olan şiir sanatına ilgi duymalarını,  geçmiş ile gelecek arasında tarihi, milli ve manevi köprü kurabilmelerini, vatan, millet, bayrak sevgisi ve saygısını geliştirmek amacıyla İstiklal Marşı'nın Kabulü'nün 100.Yıl etkinlikleri kapsamında yaptığı İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması sonuçları belli oldu.

Dereceye giren, katılım gösteren öğrencilerimize, emeği geçen öğretmenlerimize, idarecilerimize ve velilerimize çok  teşekkür ederiz.

 

İLKOKUL KATEGORİSİ 

1) ZEHRA DİDAR DİLEK / EMNİYETTEPE İLKOKULU

2) YAĞMUR ÖZÜ / ÖZEL RAMİ UĞUR İLKOKULU

3) İBRAHİM MUHAMMET KESKİN / MUSTAFA KEMAL İLKOKULU

 

ORTAOKUL KATEGORİSİ

1) ŞEVVAL DEMİREL / GÜMÜŞŞÜSUYU ORTAOKULU

2) MELİKE GÜL / ALİBEYKÖY ORTAOKULU

3) ŞEYMA SUDE EREN / FATİH SULTAN MEHMET İHO

 

LİSE KATEGORİSİ

1) BALIM GAYE BAYRAK / ÖZEL RAMİ UĞUR OKULLARI

2) BÜŞRA ARAS / GÖKTÜRK ALİ RIZA ÖZDERİCİ AL

3) SEVİLAY TEKİN / ALİBEYKÖY KIZ AİHL

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.