İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Alper Asım Özer'in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı 
24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ

 

Değerli Meslektaşlarım,

İnsanın hayat yolculuğunda anne ve babasından sonra en yakın ve en güvenilir kişiler olarak gösterilen öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü sevgiyle, minnetle tebrik ederim. Nasıl ki her meslek erbabının şekil verdiği bir cisim varsa öğretmenlerimiz de insana; şekil veren, onun gelişiminde önemli rol oynayan, sorunlarına, dertlerine çözüm ortağı olan, kimi zaman bilge bir yol gösterici kimi zaman da bir arkadaş olan ve bu özellikleri saymakla bitmeyen yeryüzündeki en değerli hazineler olarak adlandırmamız yerinde olacaktır.

Ülkemizin varlığını sürdürebilmesi için her öğrencinin toplum yaşantısında şekillenmesi,yetiştirilmesi ve yetişkinliğinde bir meslek grubunda olması gerekmektedir. Bu süreç öğrencilerin niteliğiyle buluştuğunda ortaya somut bir hayat başarısı çıkmaktadır. Bu hayat başarısının perde arkasında her zaman öğretmenlerimiz yer almıştır. Nitekim öğretmenlerimiz bu başarıdan kendi şahsına hiçbir zaman beklenti içerisinde olmamıştır. Aksine vatanımızın, milletimizin, devletimizin daim olması ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşması için yemin etmiş eğitim neferleri olarak bilinmelidir. Onların karşılık beklemeden vermiş olduğu mücadeleyi elbette hiç kimse ödeyemez. Öğretmenlerimiz için öğrencilerin gönlünde bir yer edinebilme ve öğrencilerimizin gözlerindeki sevgi dolu bakışlar öğretmenlerimize verilebilecek yegâne hediye olarak bilinmelidir. Bu da öğretmen ve öğrenci arasındaki kutsi bir ağacın meyvesi sayılır.  

Öğretmen topluma yön veren, toplumu şekillendiren ve öğrenciyi geleceğe hazırlayan bir bilgi ağacıdır. Ağaç dalları, yaprakları, kökleri ile bir gaye üzerine hayat döngüsünü sürdürürken tabiatın döngüsünde her zaman olumlu işlerin yegâne örneği olarak görülmüştür. İşte öğretmenlerimiz de toplum döngüsünün en faydalı, en fedakar, en güzel örneklerini bir ağaç gibi bünyesinde barındırmaktadır. Vereceği meyveler toplumun vitamin ihtiyacını karşılamaktadır.

Değerli öğretmen arkadaşlarım, şahsım adına en önemli unvanım öğretmen olarak anılmak ve bilinmektir. Öğretmen olarak anılmak dünyanın en büyük onur ve şeref kaynağıdır. Mart ayından bu yana Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapmaktayım. Görevim esnasında öncelik olarak tüm öğretmen arkadaşlarımızı yakından tanımak ve öğretmenlerimizin yaşamış olduğu sorunları el birliği ile çözmek için çalışmalar yapmaktır. Bu minvalde sizlere destek vermek, sizlerle birlikte geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin hayatlarına dokunmak için gönül kapımızı açmaktayız. Yapmış olduğunuz proje ve etkinliklerde daha iyiye ulaşmak için her türlü desteği vermek istiyoruz. Gelin eğitim- öğretim yolunun önündeki engelleri birlikte kaldıralım. Birlikte öğrencilerimizi geleceğe hazırlayalım. Sizler için Öğretmen Akademisi Projesini hazırlamaktayız. Sizlerin değerini gösterecek ve sizlerin niteliğini arttıracak çalışmaları yakından takip etmekteyiz ve bunun mücadelesi içindeyiz. Sizden ricam odur ki; öğretmenim küstürülmesin, kendini değersiz hissetmesin, öğretmen asil duruşuyla toplumdaki önderlik görevine fidanlar diksin.  Biliyoruz ki siz güldüğünüz zaman bir toplum gülecek. Sizin gülüşünüzle gül bahçeleri hayat bulacak ve Türkiye'miz daha da güzelleşecektir.

Değerli Öğretmenim, tüm saygı ve sevgilerimi sizlere sunuyorum. Sizlerin ömrünüzü öğrencilerinize adadığınız gerçeğini çok iyi biliyorum. Duygularımı anlatırken hepimize armağan edilen 24 Kasım'ın mutluluğunu bende sizler gibi yaşıyorum. Bu mutluluğumuz bir günle değil her gün devam etsin temennisiyle sözlerimi sonlandırıyor, hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. İyi ki öğretmenim. İyi ki varsın öğretmenim.

 

ALPER ASIM ÖZER

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.