İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı(EKYS)-2020

MEB Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (EKYS-2020) bugün gerçekleştirildi. 
Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı(EKYS)-2020

Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2020-MEB-EKYS), bugün(15 Mart Pazar günü) gerçekleştirildi. Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, sınavın virüsten korunma tedbirleri kapsamında iptal edilmediğini açıklamıştı. 

İlk defa geçen yıl yapılan Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (EKYS), MEB'e bağlı okullara müdür ve müdür yardımcısı seçmek için düzenleniyor. Sınava girecek adayların MEB'e bağlı kadrolarda öğretmen olarak görev yapıyor olması gerekiyor. Yazılı sınava öğretmenler, müdürlüğe görevlendirilmek isteyen müdür başyardımcıları ve müdür yardımcıları, hâlen yönetici olarak görev yapanlar başvuru yapabiliyor.  

EKYS-2020

EKYS-2020 bugün gerçekleştirildi. ÖSYM'nin yayınlamış olduğu kılavuz doğrultusunda, saat 10:00 itibariyle sınav binalarına adayların giriş çıkışına izin verilmedi. Saat 10:15'te başlayan ve 80 çoktan seçmeli sorudan oluşan sınav 150 dk sürdü. 

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak? 

Sınav sonuçlarının, 9 Nisan 2020 tarihinde açıklanması bekleniyor. Adaylar sınav sonuçlarını, ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebilecekler. İnternet sayfasında ilân edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmünde olup, ayrıca adreslerine sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek.

Sınav Sonuçlarına İtiraz

Sonuçlar açıklandıktan sonra, sınav sonucunun incelenmesini isteyen adaylar, sonuçların ÖSYM tarafından elektronik ortamda açıklanmasından itibaren en geç 10 gün içinde (sonuçların açıklandığı tarihten bir gün sonra başlamak üzere) ÖSYM tarafından, ÖSYM'nin internet sayfasında yer alan "Adaylar Tarafından Dilekçe Gönderilmesi ve İşlem Ücretleri" konulu duyuru doğrultusunda Genel Amaçlı Dilekçe örneğini kullanarak ÖSYM'ye başvurabilecekler. Sınav sorularına ilişkin itirazlar ise, sınav tarihinden itibaren 3 iş günü içerisinde aynı şekilde yapılabilecek. 

 


 

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.