İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Doğa ve Fen Okulu Tanıtım Toplantısı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Alper Asım Özer, İlçe MEM proje ekibi  Tarım Orman Bakanlığı Orman Bölge Genel Müdürlüğü ve Doğa Koruma ve Millî Parklar 1. Bölge Müdürlüğü'nden yetkililer, ilçemizde kurulması planlanan "Doğa ve Fen Okulu"nun tanıtımı için bir araya geldi.  
Doğa ve Fen Okulu Tanıtım Toplantısı

Eyüpsultan İlçe Millî Eğitim Müdürü Alper Asım Özer ve İlçe MEM proje ekibi ile Tarım Orman Bakanlığı Orman Bölge Genel Müdürlüğü ve Doğa Koruma ve Millî Parklar 1. Bölge Müdürlüğü'nden yetkililer, ilçemizde kurulması planlanan "Doğa ve Fen Okulu"nun tanıtımı için bir araya geldi. İlçemiz Güzeltepe Ortaokulu Okul Müdürü Faik Koç; projenin sunumunu gerçekleştirdi. Doğa ve Fen Okulunda, 'Doğada Fen ve Gözlem Atölyesi', 'Doğada Ritim ve Müzik Atölyesi', 'Doğada Yaratıcı Drama ve Masal Atölyesi', 'Doğada Sanat Atölyesi', 'Doğada Geleneksel Çocuk ve Zeka Oyunları Atölyesi', 'Doğa Sporları', 'Doğada Tabiat ve Hayvan Bakımı Atölyesi' ile bilimde, üretimde ve inovasyonda doğayı model alarak doğa ile bütünleşme bilincini aşılamak; doğadaki canlıları tanıyarak bilimde ve teknolojide ilham kaynağı olduğunun bilincini uyandırmak, ekosisteme neden sahip çıkmamız gerektiğine dair bilinç sağlamak; küresel ısınmanın temel nedeni anlatmak ve doğaya sahip çıkmanın önemini kavratmak amaçlanmaktadır. Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü'nden Şube Müdürü Nigar Aldemir'in sunumunu yaptığı , 'DoğaTeknO' ? Doğa Temelli Teknoloji Okulu taslak projesi ile örtüşen doğa atölyeleri ve etkinlikler ele alınarak iş birliğinin uygunluğu gözlemlendi. Eyüpsultan İlçe MEM Proje Ekibinden Abdullah Murat Uğur, Eyüpsultan Kaymakamlığının İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)ndan hibe desteği almaya hak kazanmış ve sözleşme imzalama aşamasında olan "Masal ve Sanat Köyü" projesi hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Orman Bölge Genel Müdürlüğü ile Doğa Koruma ve Millî Parklar 1. Bölge Müdürlüğü yetkilileri yer tahsisi ve diğer konularda desteğe hazır olduklarını ifade ettiler.  Toplantı sonunda yer tahsisi için fizibilite çalışmalarının yapılarak Ocak ayının ikinci haftasında tekrar bir araya gelinmesi kararlaştırıldı.   14-12-202114-12-202114-12-202114-12-202114-12-202114-12-202114-12-202114-12-2021

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.