İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Deprem Bilinçlendirme Eğitimi

Deprem Bilinçlendirme Eğitimi

Geçtiğimiz günlerde, İstanbul'da yaşanan 5.8 şiddetindeki depremin ardından, İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüz harekete geçti. Öğrenci ve öğretmenlerimizin depreme karşı daha bilinçli ve duyarlı olmaları için, Mareşal Fevzi Çakmak MTAL konferans salonunda deprem öncesi, deprem esnasında ve deprem sonrası yapılması gerekenler hususunda eğitim verildi.

Toplantıya tüm resmi /özel okullarımızdan müdür yardımcıları katıldı. Açılış konuşmasını yapan İlçe Millî Eğitim Müdürü Murat ÖĞÜTCÜ, deprem konusunda duyarlı ve bilinçli hareket etmenin önemli olduğunu, depremin değil tedbirsizliklerin insanı öldürdüğünü belirtti ve Allah'ın bu tür felaketlerden hepimizi koruması temennisini iletti. Deprem Uzmanı Cemal Akbulut ile İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Nilüfer Akkoç iki oturum halinde sunumlarını yaptılar. Ayrıca, eğitime katılan okul yöneticileri tüm öğrenci, öğretmen ve velileri deprem öncesi alınması gereken tedbirler konusunda bilgilendirmiş olacaklar.

 

16-10-201916-10-201916-10-201916-10-2019

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.