İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilgilendirme Toplantısı

Resmi kurumlarımızın temsilcileri ile Eğitimde İyi Örneklerden Özgün Uygulamalara Projesi bilgilendirme toplantısı Alibeyköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
Bilgilendirme Toplantısı

Bilgilendirme Toplantısı

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü uhdesinde yürütülen  "Eğitimde İyi Örneklerden Özgün Uygulamalara Projesi" ilçe bilgilendirme toplantısı ilçe koordinatörümüz Zübeyde Köksoy tarafından 17 Ocak 2020 tarihinde Alibeyköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Tüm resmi kurumlarımızdan birer temsilcinin katıldığı toplantıda, koordinatörümüz proje detaylarını ve e-başvurular sırasında dikkat edilmesi gereken hususları paylaştı. 

Proje başvuruları

"Eğitimde İyi Örneklerden Özgün Uygulamalara Projesi Sergisi-2020" yönergesi geçtiğimiz hafta okullara ulaştı. Projeye online başvurular 13 Ocak 2020 tarihinde başladı. Eğitim ortamlarında iyi örnekleri çoğaltmak ve yaygınlaştırmak, öğrenme ortamlarına yenilikçi uygulamaların kazandırılması, öğrenme imkanlarının çeşitlendirilmesinin teşvik edilmesi, eğitime destek vermek isteyen paydaşların doğru yönlendirilmesi gibi amaçları olan projeye öğretmenlerimiz, "Etkin Öğretim, Kültür, Sanat ve Spor, Bilim ve Teknoloji, Özel Eğitim ile Çevre ve Okul Estetiği" olmak üzere 5 kategoride başvuru yapabilirler. Başvurular 13 Ocak-16 Şubat 2020 tarihleri arasında http://iyiornekler.istmem.com/ web sayfası üzerinden online olarak alınacaktır.

Dikkat Edilecek Hususlar

Kişi ya da okul/kurumlar birden çok kategoride başvuru yapabileceklerdir. Başvuru yapacak öğretmenlerimizin, başvuru esnasında sistem tarafından otomatik olarak oluşturulan başvuru takip numarasının not alınması gerekmektedir. Diledikleri takdirde öğretmenlerimiz, bu numara ile başvuru süresi içerisinde tekrar sisteme giriş yaparak başvurularında istedikleri değişiklikleri yapabileceklerdir.

Öğretmenlerimizin başvurdukları uygumaların özgün uygulamalar olduğundan, bilimsel araştırma süreciyle ilgili etik kurallara uyulduğundan ve öğretim programlarında yer alan kazanımlarla doğru ilişkilendirildiğinden emin olmaları gerekmektedir. Yönergede de belirtildiği üzere TÜBİTAK 4004, 4005, 4006, 4007 Bilimsel Destekleme Programları kapsamında hibe alan projeler, TÜBİTAK tarafından gerçekleştirilen Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması, Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması için hazırlanan projeler, Millî Eğitim Bakanlığı, İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından okullarda uygulanan projeler ve bu projeler kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar  değerlendirmeye alınmayacaktır. Başvuru esnasında güncel iletişim bilgilerinin kullanılması, başvuru formuna bilgilerin yanlış veya eksik veri girilmemesi de önem arzetmektedir.

Projeye dair bilgiler girilirken, 6 kelimeden uzun bir başlık seçilmemelidir. Ayrıca öğretmenlerimizin başvuru formunda -Formun başında yer alan Kişisel bilgilerin girildiği alan dışında- projenin adı, tanımlar, uygulandığı yer, amaçlar, özet, faaliyetler, yöntem, maaliyet, sürdürülebilirlik, yaygınlaştırma gibi başlıkları altında, eklerde, linklerde hiçbir şekilde ilçe, kişi, okul/kurum adı vb kullanmamaları gerekmektedir. Tarafsız ve adil değerlendirmeye engel olacağı için böyle bir durumda başvuru, yönerge doğrultusunda seçici kurullar tarafından elenecektir. Ayrıca mükerrer başvurularda en son yapılan başvuru değerlendirmeye alınacaktır ve  son başvuru tarihinden sonra herhangi bir değişiklik ya da başvuru yapılamayacaktır.

 Eğitimde İyi Örneklerden Özgün Uygulamalara Sergisi-2020 yönergesine ulaşmak için tıklayınız

17-01-2020

17-01-202017-01-202017-01-2020

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.