İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Alper Asım Özer 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. 
24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Alper Asım Özer, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Sayın Özer mesajında şunları söyledi :

 Ömrünü, hayallerini, nefesini bu ülke evlatlarına adamış tüm meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun.

Malzemesi insan olan bu yüce meslek bizlere bir kalbe bir hayata dokunup belki de yeni dünyalar keşfetme, gizlide kalanı ortaya çıkarıp bir insan yaşamına yol haritası çizme şansını bahşetmiştir. Çünkü öğretmen aslında bir yol açıcı, kutlu bir dönüştürücüdür. Başöğretmen Mustafa  Kemal Atatürk  "Eserinin üzerinde imzası olmayan yegane sanatkar öğretmendir." sözleriyle bunu en güzel şekilde dile getirmiştir. Bir çocuğu, bir genci, bir insanı şekillendirmek, ona yol gösterici olmak, yoluna ışık tutmak aynı zamanda toplumu, geleceği, ülkenin umudunu da aydınlatmak demektir. Bu ulvi vazifeyi büyük bir sevgiyle, tutkuyla, inançla yerine getiren öğretmenlerimiz sayesindedir ki bu topraklarda insanlarımız yüzü hep ileriye dönük olarak yol almıştır.

En kalbi duygularımla, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü tebrik ederken, emekli öğretmenlerimize sağlık, esenlik dolu bir ömür diliyor, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.  

 

Alper Asım Özer

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.