İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

 İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Alper Asım Özer, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.    
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

19 Mayıs 1919 günü, bir milletin yeniden doğuşunun simgesidir.. Nihayeti tartışmasız  bir zafere varacak umut, inanç, azim, birlik ve beraberlik azığıyla çıkılan bir yolun  başlangıcıdır.    Mustafa Kemal Atatürk'ün ve ona inanarak yola çıkan vatanseverlerin yakmış olduğu bu "Özgürlük ve bağımsızlık   benim karakterimdir" adlı meşale, aziz Türk milletimizin mukaddes vatan toprağının her bir karışını, kanlarıyla sulamak pahasına  tutuşarak bir özgürlük ateşine dönüşmüştür. Cumhuriyetin ilanı ile taçlandırılarak millete emanet edilen irade, diğer tüm mazlum milletlere bir örnek teşkil etmiştir.     Atatürk'ün dediği gibi;  "Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz."    Bu kutsal vatan ve şanlı tarihimiz sizin en büyük hazinenizdir. Şanlı bayrağımızı başarılarınızla, gururla dalgalandırmak için her türlü çabayı, gayreti, azmi göstereceğinize inancımız tamdır.   Bu anlamlı günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, kalbimizde ölümsüzleşen şehit ve gazilerimizi , rahmet ve şükranla anıyor, başta gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.  

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.