İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Alper Asım Özer 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı. 
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Alper Asım Özer 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.Sayın Özer mesajında şunları söyledi :

19 Mayıs 1919 günü, bir milletin küllerinden doğmak için çıktığı yolun başlangıcıdır. Sonu mutlak bir zaferle taçlanacak mücadelede umut, inanç, azim, birlik ve beraberlik azığıyla çıkılan bir yoldur bu.

   Mustafa Kemal Atatürk'ün ve ona inanarak yola çıkan vatanseverlerin yakmış olduğu bu "Özgürlük ve bağımsızlık   benim karakterimdir" adlı meşale, aziz Türk milletimizin mukaddes vatan toprağının her bir karışını, kanlarıyla sulamak pahasına  tutuşarak bir özgürlük ateşine dönüşmüştür. Nihayeti Türk milletinin   hiçbir şekilde   zincire vurulamayacağının tüm dünyaya ispatıyla kalmamış Cumhuriyetin ilanı ile millete emanet edilen irade, diğer tüm mazlum milletlere bir örnek teşkil etmiştir.  

 

 Sevgili Gençler,

 "Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkamda olmayacak." sözünün muhatabı olarak sizler, aydınlık yarınlarımızın esas sahibi ve mimarısınız .Bu kutsal vatan ve şanlı tarihimiz sizin en büyük hazinenizdir. Güçlü  ülkemizin şanlı bayrağını başarılarınızla, gururla dalgalandırmak için yapacağınız her fedakarlığı, göstereceğiniz her çabayı, varlığımızı ebediyete aktarmak  azminizin bir onur nişanı olarak taşıyacağınıza eminiz.

  Bu anlamlı günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, kalbimizde ölümsüzleşen şehit ve gazilerimizi ,rahmet ve şükranla anıyor, başta gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.  

 

Alper Asım ÖZER 

Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

18-05-2021

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.