İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Alper Asım Özer, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı. 
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

"19 Mayıs 1919, Millî Mücadelemizin meşalesinin yakıldığı, geleceğe dair umudun filizlendiği, milletimizin istiklâle olan tutkusunun eyleme dökülen ilk adımıdır.

Bandırma vapuru,  Samsun kıyılarına sadece bir yolcu değil, umudu taşımıştır. Bu güzel vatanı parçalamak isteyenlerin emellerine karşı duracak kuvveti, zorlu bir mücadelenin haberini ve gelecek güzel günlerin müjdesini taşımıştır. Samsun'da yakılan bu ilk meşaleye Amasya'da, Erzurum'da, Sivas'ta yenileri eklenmiş, düşmana karşı direniş tüm Anadolu'ya yayılmış ve kutlu bir zaferi beraberinde getirmiştir. Böylece Türk Milleti, bağımsızlığa olan tutkusunu, vatanına ve bayrağına olan sevgisini bir kez daha dünyaya göstermiştir.  

1919'da, İstiklal Mücadelemizin başladığı bugünün,  'Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı' olarak ilan edilmesi, gençlere duyulan inancın ve güvenin bir göstergesidir. Bize bırakılan bu vatanı ve bayrağı her daim yüceltecek, aklı ve vicdanı hür, düşünen, üreten, her daim ilerlemeyi ve daha iyiye ulaşmayı kendilerine bir vazife olarak görüp bu doğrultuda çalışan genç neslimiz, geleceğimizin aydınlık yüzü olacaktır.  

Geçmişimizin mirasçıları, geleceğimizin liderleri olan gençlerimiz; Atatürk'ün kendilerine hitabını kalplerine işleyerek, "Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir." ifadesiyle kendilerine yüklenen bu sorumluluğu büyük bir gururla taşıyacaklardır. Çalışkanlıkları, azim ve kararlılıkları ile ülkemizin adını sınırların çok ötesinde duyuracak, kültür ve medeniyetimizi hem gelecek nesillerimize aktaracaklardır.  

Bu düşünce ve duygularla, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin kahramanları şehit ve gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyor, gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´nı kutluyorum."      

Alper Asım Özer

İlçe Milli Eğitim Müdürü

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.