İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Eyüpsultan'da coşkuyla kutlandı

101. yıl dönümünde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Eyüpsultan'da coşkuyla kutlandı.
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Eyüpsultan'da coşkuyla kutlandı

Atatürk Anıtına Çelenk Sunma Töreni

Milli Mücadelemizin fiili başlangıcı olan 19 Mayıs 1919 tarihinin 101. yıl dönümünde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Eyüpsultan'da coşkuyla kutlandı. Kutlamalar Eyüpsultan Kaymakamlığı önünde düzenlenen Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başladı. Sosyal mesafe kuralına uyularak gerçekleştirilen törene, Eyüpsultan Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Yıldız, Eyüpsultan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Selahattin Temiz, Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ali Aktay ve Servet Yazgan ile siyasi parti temsilcileri katıldı.

20-05-202020-05-2020Bando ve Mehter Konserleri

Eyüpsultan Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında 18 Mayıs-21 Mayıs tarihleri arasında mahallelerde Bando ve Mehter konserleri düzenlendi. Konserde Bandistanbul Orkestrası, mahallelerde dolaşarak hareketli, eğlenceli parçalar çaldılar. Eyüpsultan Belediyesi Mehter Takımı ise, mahallelerde marşlar seslendirdiler.

20-05-202020-05-2020


Milli Sporcularımızdan Mesaj

Yıllarca ülkesine hizmet etmiş uluslararası bir çok ödül almış, çeşitli branşlarda Avrupa ve Dünya Şampiyonlukları bulunan Eyüpsultan'ın gururu milli sporcularımız da, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 101. yılı vesilesiyle video mesaj yayınladılar.  Video mesajda, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlarken Koronavirüs ile mücadele edilen şu günlerde "Evde Kal" mesajı vermeyi de unutmadılar.

Eyüpsultan Online Satranç Turnuvası

Kendimizin ve başkalarının sağlığı için evde kaldığımız şu günlerde, çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimlerinin yanısıra hobilerini desteklemeye ve bayram coşkusunu online olarak da olsa yaşatmaya devam ediyoruz.

Bu vesileyle Eyüpsultan Kaymakamlığı, Eyüpsultan Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Türkiye Satranç Federasyonu İstanbul İl Temsilciliği tarafından 19 Mayıs Gençlik haftasına özel Eyüpsultan Online Satranç Turnuvası düzenlendi. 21 Mayıs Perşembe günü saat 12:00'de başlayacak olan turnuva, İstanbul genelinde chess hesabı bulunan herkesin katılımına açık olacak.

20-05-2020

 

 

 

 

5+2 düşünme süresi ile gerçekleşecek olan turnuvada dereceye giren ilk 3 kişiye kupa ve madalya, ilk 20'ye ise sürpriz hediyeler verilecek.
Turnuvadan 1 saat önce aşağıdaki linkten kayıt olabilirsiniz.
chess.com

Turnuva için İrtibat: Mustafa Çolak (0505 572 72 89)

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.