İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Alper Asım Özer, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı. 
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Alper Asım Özer, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Sayın Özer, mesajında şunları söyledi :

 

Türk ve dünya tarihinin en mühim cephelerinden biri olan  Çanakkalede kazandığımız büyük  zaferimizin 107. yıldönümünde şehitlerimizi ve gazilerimizi gururla şükranla ve rahmetle anıyoruz.   Bir hilal uğruna nice güneşlerin battığı,tarihe gömelim desek sığmayacak kahramanların son nefesinde bugünlerin  can bulduğu bu eşsiz zafer,dünya tarihinin dönüm noktası olmuştur.   "Çanakkale geçilmez" dedirten destansı zafer ile hem dünyanın güç dengeleri değişmiş hem de Kurtuluş Savaşımızın ilk kıvılcımları tutuşmaya başlamıştır.Dünya bir "Anafartalar Kahramanı" ile tanışırken yüce Türk milleti, damarlarındaki asil kandan aldığı güçle yeniden ayağa kalkmış ve yokluk içinde var olma azmini,kararlılığını göstermiştir.   "Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var" dizeleri inanç ve adanmışlık abidesi olan Yahya Çavuş'ta,Seyit Onbaşı'da,İsmail Hakkı Bey'de ve nice isimsiz kahramanda can bulmuştur. Mustafa Kemal Atatürk , "Türk evladı ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır." diyerek bize bu kahramanları işaret etmektedir.   Çanakkale Muharebeleri'ni kazandıran bu yüksek ruhların bize kattığı onurla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere ;vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, ruhlarınız şad olsun diyorum...  

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.