İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Alper Asım Özer 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. 
15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Alper Asım Özer 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Mesajında şunları söyledi :

 

Vatan, sahip çıktığımız en kutsal emanetlerin başında gelir. Çünkü bir milletin bekası vatanın bölünmez bütünlüğüne bağlıdır. Onun üzerine oynanan oyunların halkın azmi ve iradesi ile haklı zafere ulaştığı 15 Temmuz  gecesinin yıldönümünde  bu emanete sahip çıkacak milli şuur ve hür iradeye sahip bir nesil yetiştirmek hususunda sorumlu olduğumuzun bilincindeyiz.  

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi "Tarihini bilmeyen bir millet yok olmaya mahkumdur."Milletin kaderini yine milletin azmi ve hürriyet sevdası çizmiştir. Aydınlık yarınlara kavuşabilmemiz için "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak ,eğer uğrunda ölen varsa vatandır." dizelerinden ilhamla kendini karanlıklara siper etmiş şehitlerimizi rahmetle anarken, gazilerimize sıhhat dolu ömürler diliyorum.

 

  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde ülkesi ve milleti için mücadele eden vatanın bütün fertlerini saygıyla selamlıyor, birlik ve beraberlikle daha güçlü yarınlara kavuşmayı temenni ediyorum.

 

14-07-2021

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.