İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

14 Kasım Dünya Diyabet Günü

14 Kasım Dünya Diyabet Günü

14 Kasım Dünya Diyabet Günü farkındalık etkinlikleri bağlamında Eyüpsultan Prof. Kaya Gürsel Ortaokulu öğrenci, veli ve öğretmenleriyle buluşan Gezici Sağlık Projesi sağlık ekipleri bir yandan veli izni dâhilinde öğrencileri sağlık taramasından geçirirken, diğer yandan isteyen tüm öğretmenlere diyabet ölçümü yanında diğer muayene hizmetlerini sundu.

Ayrıca diyabet konusundaki farkındalığı ve bu konuya yönelik bilinçlendirmeyi sağlamak maksadıyla da öğrenci ve öğretmenlere yönelik bir seminer düzenlendi. Ayhan Şahenk Vakfı Genel Müdürü Zafer Nuri Eraslan ve Uzman Dr. Şima Filizer öğrenci ve öğretmenlerimizin sorularını cevapladı.

Gezici Sağlık Projesi, bir uzman doktor, bir hemşire ve birer ulaşım görevlisinin olduğu, modern tıbbi cihazlarla donatılan mobil sağlık araçları ile sağlık hizmetlerinden yeterince yararlanamayan, maddi imkanları yetersiz bölgelere temel sağlık hizmeti vermeyi amaçlıyor.

18-11-201918-11-201918-11-201918-11-2019

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.