İSTANBUL EYÜPSULTAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Alper Asım Özer'in 10 Kasım Atatürk'ü Anma günü mesajı...
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

10 KASIM ATATÜRK'Ü ANLAMAK

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bedenen aramızdan ayrılışının 82. Yıldönümünde ona olan minnettarlığımızı ve bağlılığımızı öncelikle dile getirmek isterim. Mustafa Kemal Atatürk'e olan özlemimizin en üst seviyeye çıktığı bu acı günde Atatürk'ü anmak onun yaptığı mücadeleyi, zihinlerimize kazıdığı fikirleri, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasındaki fedakarlığı hatırlamaktır. Eğitim camiası olarak onun fikirlerini yeni nesillere aktarmalı, Türkiye Cumhuriyeti'nin muasır medeniyetler hedefi herkese anlatılmalı ve yaşatılmalıdır.

Milletimizin her zaman başında bizlere örnek olacak Atatürk, eğitim alanında büyük yenilikler oluşturmuş ve medeniyetimize çağdaş bir yenilik getirmiştir. Atatürk, yurdumuza getirmiş olduğu yeniliklerle  bilimsel ilerlemeyi milletimize bir rehber edindirmiştir. Bu doğrultuda yapılan her yeniliğin kültürümüzle uyuşmasına çok özen göstermiştir. Bu doğrultuda gençliğe söylediği; "Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!"  sözü milletimizin karşısına çıkacak her zorlukta, dünyaya tanıtılacak her yenilikte Türk milletinin asil iradesini ortaya koymaktadır.

Atatürk'ü anlamak onun milletimizin hizmetine açtığı yolda yürümekle mümkün olur. Yurdumuzun dört bir tarafı düşman işgaliyle kuşatılmışken özgürlüğüne düşkün yüce milletimize yapmış olduğu liderlik bizlere her zorluğun bir ümide teslim olacağının göstergesi olmuştur. Atatürk, milletimizin hiçbir zaman tutsak yaşayamayacağını bilerek ülkemizin bağımsızlığını kurtarmıştır. Atatürk'ün bu kahramanlığı sadece bizlere değil dünyanın her bir köşesinde emperyalist güçlere karşı mücadele eden milletlere de ilham kaynağı olmuştur. Bu doğrultuda evrensel bir kahramanın milletimize önderlik yapması bizlere büyük bir armağandır.

Eğitim camiası olarak ilk vazifemiz büyük liderimizin asil milletimize açmış olduğu yolda ilerlemektir. Bu vaziyette Atamızı sadece 10 Kasım tarihinde değil her gün anmalı ve hatırlamalıyız. Onun fikirlerini ve kahramanlıklarını her zaman yaşatmalıyız. Bizler her 10 Kasım'da Atamızı yad ederken onun fikirleri ve hür düşüncesi etrafında birleşmeli, bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti'ni sağlam temeller üzerine koyarak daha da geliştirmeliyiz. Bizlerin bu doğrultuda yapacağı gayret ve çalışmalar sayesinde Atatürk ebedi evi Anıtkabir'de huzur içerisinde uyuyacaktır.

 

Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vatanı ve milleti adına yaptığı büyük işler için şükranla anıyor, ruhunun şad olmasını diliyorum.

                                                                                                                                                             

                                                                                                                                                                   ALPER ASIM ÖZER

                                                                                                                                                 EYÜPSULTAN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

 

İslambey Mh. Hz.Halit Bulvarı Eyüpsultan Hükümet Konağı B Blok 2.Kat Eyüpsultan/İstanbul - (212) 497 27 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.